Zdrowie

Problemy z układem krążenia i reumatyzmem oraz ich zwalczanie.

Dolegliwości zdrowotne mogą dopaść każdego z nas, szczególnie jeśli mamy tutaj na myśli problemy z reumatyzmem czy też z układem krążenia. W zasadzie nikt z nas nie jest bezpieczny w tym przypadku, toteż warto z góry przeciwdziałać pojawieniu się trudnościom zdrowotnym niż czekać na ich pojawienie się, aby potem prowadzić długotrwałe i żmudne leczenie. W tym celu możemy wykorzystać odpowiednie preparaty ziołowe, jak chociażby ekstrakt z korzenia piwonii białej na choroby reumatyczne i preparat z wina Resveratrol, skuteczny w leczeniu chorób układu żylnego. Przyjrzyjmy się nieco bliżej tym preparatom, bowiem ich stosowanie może się okazać zbawienne dla naszego dobrego stanu zdrowia.

Ekstrakt z korzenia piwonii białej na reumatyzm.

W regularnym leczeniu chorób takich jak RZS – czyli Reumatoidalne Zapalenie Stawów, najczęściej wykorzystywanym lekarstwem jest Metotreksat, podawany z reguły w dawce 10mg/tydzień. Niemniej jednak okazuje się, iż podobne efekty możemy osiągnąć stosując ekstrakt z korzenia piwonii białej, co zostało udowodnione badaniami przeprowadzonymi przez Narodową Fundację Medycyny Naturalnej z Chin. W badaniu przeprowadzono testy przy udziale 450 pacjentów, w wyniku czego okazało się iż Metotreksat charakteryzuje się skutecznością na poziomie 81%, zaś ekstrakt z korzenia Piwonii Białej na poziomie 71,7%, czyli niewiele mniejszym. Podobne efekty uzyskano podczas leczenia innych chorób reumatoidalnych, wobec czego można śmiało stwierdzić, iż piwonia biała na reumatyzm jest całkiem dobrym i skutecznym rozwiązaniem. przy okazji okazuje się też, iż ekstrakt z korzenia piwonii białej charakteryzuje się skutecznym działaniem przeciwzapalnym, przeciwbólowym i przeciw utleniającym, a więc sprawdzającym się także w leczeniu wielu innych schorzeń i dolegliwości o podłożu reumatoidalnym.

Układ żylny a preparat z wina Resveratrol.

Jeśli zaś chodzi o problemy związane z naszym układem żylnym, to jego największym wrogiem są wolne rodniki, toteż wsparcie organizmu w ich zwalczaniu będzie tutaj kwestia kluczową. Bardzo skutecznym w tym zadaniu okazuje się być preparat z wina Resveratrol, który zawiera w sobie ekstrakt ze skórek winogron, gdzie znajduje się dużo substancji wspierających zwalczanie wolnych rodników. Resveratrol jest także bardzo skuteczny w zachowaniu funkcji układu żylnego kończyn dolnych, a więc bardzo dobrze przeciwdziała pojawianiu się żylaków. Ponadto, jest to środek bardzo dobrze wspierający i w pewnym sensie nawet podkręcający nasz metabolizm, co przekłada się na lepsze spalanie magazynowych zapasów energetycznych w postaci tkanki tłuszczowej. Jednym słowem wdrożenie tego suplementu diety do codziennego użytkowania może nam przynieść sporo określonych korzyści, o czym warto pamiętać, szczególnie podczas układania swojej codziennej diety i jej składników dodatkowych, w tym właśnie wszelkiego rodzaju suplementów uzupełniających naszą dietę.

Dodaj komentarz