Turystyka

Przystępny trekking wokół Mont Blanc,

Wyprawa na trekking wokół Mont Blanc z całą pewnością nie jest przeznaczona dla każdego z nas. Aczkolwiek trzeba tutaj przyznać, iż nie jest to też nic nadzwyczajnie skomplikowanego, toteż większość z nas, o podstawowym przynajmniej doświadczeniu może się na tego typu wyprawy bez obaw decydować. Niemniej jednak, zawsze trzeba pamiętać, iż są to góry, i to w dodatku Alpy, a wobec tego, do każdej takiej wyprawy należy się zawsze odpowiednio przygotować. Musimy zadbać o niezbędne wyposażenie i ekwipunek, jak również przekonać się uprzednio czy podołamy wymaganiom stawianym przed nami na tego typu wyprawie trekkingowej.

Wymagania na trekking wokół Mont Blanc.

Tak jak już sobie o tym wspomnieliśmy, każda wyprawa trekkingowa w góry, stawiać będzie przed nami pewne wymagania. Także i trekking wokół Mont Blanc, choć pomijający co prawda wejście na sam szczyt, to jednak będzie od nas wymagać odpowiedniego przygotowania, jak również zadbania o konkretny ekwipunek. Zdecydowanie najistotniejszą kwestią będzie zaopatrzenie się w niezbędne elementy wyposażenia, aby cała trasa mogła być w pełni bezpieczna i odbywać się w komfortowych warunkach. Do najważniejszych elementów naszego wyposażenia należy zaliczyć następujące elementy:

  • Buty trekkingowe – powinny zapewniać nam dobrą przyczepność w zróżnicowanym terenie górskim. Do tego powinny chronić przed deszczem i być uprzednio sprawdzone i rozchodzone. Najczęściej popełnianym błędem przez początkujących podróżników, jest zabieranie na tego typu wyprawy nowych butów, prosto ze sklepu.
  • Odzież trekkingowa – powinna chronić od wiatru i deszczu, ale jednocześnie zapewniać możliwość oddychania skóry. Warto przemyśleć nowoczesne ubrania trekkingowe, które gwarantują także odprowadzanie potu na zewnętrzną część odzieży.
  • Plecak turystyczny – o pojemności co najmniej 40 litrów, w którym będziemy mogli pomieścić nasz podręczny ekwipunek, oraz wodę i prowiant na trasę.
  • Apteczka pierwszej pomocy – powinna zawsze znajdować się w naszym wyposażeniu. Jest to element niezbędny, jeśli chcemy na trasie czuć się w stu procentach bezpiecznie.
  • Ochrona przeciwsłoneczna – w wyższych partiach gór, słońce potrafi naprawdę nieźle dać się we znaki, toteż okulary przeciwsłoneczne, krem z filtrem oraz czapka z daszkiem będzie jak najbardziej elementem podstawowego wyposażenia.

Pozostałe wymagania na trekking wokół Mont Blanc.

Biorąc pod uwagę, iż każdego dnia do pokonania będziemy mieć dość spory odcinek trasy, warto mieć pełną świadomość swojej kondycji fizycznej, oraz siły. Są to dwa niezbędne elementy naszego przygotowania fizycznego, które pozwalają spokojnie i bez większych trudności, pokonywać większość tras na tego typu wyprawach. Warto więc z pewnym wyprzedzeniem wybrać się na mniej wymagające wyprawy w okolice naszych polskich Tatr aby tam popracować nad swoją kondycją oraz siłą ponczach podejść na różne szczyty tatrzańskie. Z całą pewnością pomoże nam się to prawidłowo przygotować przed właściwym trekkingiem dookoła Mont Blanc.

Dodaj komentarz