Turystyka Turystyka

Wyprawa w góry Skandynawii.

Wśród wszystkich wypraw trekkingowych, na które możemy się wybrać, jedną ze zdecydowanie najlepszych, oferujących nam największą ilość wrażeń, będzie wyprawa w góry Skandynawii. Co prawda będziemy musieli się bardzo solidnie przygotować do tego typu prawy, niemniej jednak jest w stanie nam dostarczyć wielu wrażeń, niezapomnianych w stosunku do jakichkolwiek innych wypraw trekkingowych. Przyjrzyjmy się tego typu wyprawie nieco bliżej, aby poznać wszystkie wymagania w stosunku do uczestników oraz atrakcje na jakie możemy liczyć podczas trekkingu w górach Skandynawii.

Atrakcje w górach Skandynawii.

Przede wszystkim musimy zdać sobie sprawę, iż wycieczki w góry Skandynawii oferują nam mnóstwo atrakcji niespotykanych w innych regionach Europy. Do najważniejszych atrakcji w trakcie tej wycieczki trekkingowej należy tutaj zaliczyć:

  • Możliwość zakosztowania skandynawskich specjałów kulinarnych, wśród których najważniejsze to mięso wieloryba, renifera czy też łosia, oraz dżem z malin moroszki.
  • Wielogodzinne wędrówki przez tundrę
  • Rejs promem przeplatany pieszymi wycieczkami

Generalnie do pokonania będziemy mieć około 6000 km droga lądową, oraz około 2000 km drogą morską, toteż jest to chyba jedna z najdłuższych wycieczek trekkingowych na jakie możemy się wybrać. Jeśli chodzi o trudność, to z reguły będziemy mieć do czynienia z trasami łatwymi, lub średnio trudnymi, aczkolwiek trzeba liczyć się z tym, iż wybierając się w góry Skandynawii, będziemy mieć do czynienia z dość surowymi warunkami pogodowymi. Zmusza nas to do zaopatrzenia się w niezbędną odzież gwarantującą nam ciepła. Na całej trasie raczej nie uświadczymy schronisk, toteż noclegi będą organizowane w hotelach, schroniskach młodzieżowych, czy też w kajutach na promie. Z niezbędnego wyposażenia powinniśmy mieć ze sobą zapas ciepłej odzieży, własną, podręczną apteczkę, oraz sprzęt alpinistyczny, wymagany przy podejściu na Glahopiggen, aczkolwiek zawsze można go wypożyczyć już na miejscu.

Dlaczego trekking w Skandynawii?

Można tutaj jednakże zadać pytanie, dlaczego akurat wybierać się na trekking w tak surowe warunki, skoro pod ręką mamy o wiele więcej innych, ciekawych i mniej wymagających rozwiązań. Przede wszystkim dlatego, iż w przypadku wycieczek trekkingowych w górach Skandynawii, będziemy mieli okazję na zobaczeni rzeczy i cudów przyrody, niespotykanych nigdzie indziej. Będziemy mogli liczyć na zobaczenie zorzy polarnej, niesamowitych widoków z fiordów, czy też lodowców, które tutaj pojawiają się tak często jak nigdzie indziej. Generalnie można powiedzieć, iż trekkingi w górach Skandynawii, należą do zdecydowanie najciekawszych rozwiązań w tym zakresie, toteż bez dwóch zdań, jeśli tylko czujemy się na siłach pod względem siły i kondycji, powinniśmy zdecydować się na tego typu wyprawę, gdyż dostarczy nam ona niezapomnianych wrażeń na tak wysokim poziomie, na jaki nie możemy liczyć nigdzie indziej.

Dodaj komentarz