Logistyka

Wynajem powierzchni magazynowej.

Jednym z ciekawszych rozwiązań współczesnych przedsiębiorców, poszukujących dodatkowej przestrzeni magazynowej jest skorzystanie z usług zewnętrznych firm magazynowych, czyli po prostu wynajem powierzchni magazynowej. Generalnie rzecz ujmując, można powiedzieć, iż rozwiązanie to będzie bardzo korzystne w przypadku braku wystarczającej przestrzeni magazynowej na własnych obiektach, szczególnie w przypadku, kiedy nadmierne wykorzystanie przestrzeni będzie ograniczać zdolności produkcyjne przedsiębiorstwa. Zobaczmy jednak, w jaki sposób działa wynajem powierzchni magazynowej, oraz jak szukać odpowiedniego usługodawcy w tym zakresie, który zagwarantuje nam odpowiedni poziom jakości świadczonych usług.

Jak działa wynajem powierzchni magazynowej?

Zanim przystąpimy do poszukiwania odpowiedniego usługodawcy, który zapewni nam powierzchnię magazynową do wypożyczenia, warto sprawdzić, w jaki sposób w ogóle to wszystko działa. Otóż, w tym szczególnym przypadku, zewnętrzna firma oferująca powierzchnię magazynowa do wynajęcia, będzie zapewniać jednocześnie pełną i kompletną obsługę magazynową naszych towarów. Firma ta, będzie także odpowiadać za bezpieczeństwo magazynowanych produktów oraz surowców, wobec czego jednocześnie pozbywamy się odpowiedzialności za towary, którą bylibyśmy obarczeni w przypadku samodzielnego magazynowania. Ma to swoje dobre strony, bowiem w wielu przypadkach koniecznością jest przechowywanie surowców produkcyjnych w odpowiednich warunkach magazynu klimatyzowanego zaś jego prawidłowe utrzymanie bywa kosztowne. Tutaj zaś, zupełnie nas to nie interesuje. Z drugiej strony, usługodawca, zapewniający magazyn klimatyzowany, dzieli koszty jego utrzymania pomiędzy wielu usługobiorców, wobec czego jednostkowo wychodzi to o wiele przystępniej. Mamy tutaj więc coś na wzór jednego wspólnego magazynu dla wielu przedsiębiorców, przy czym jedna, zewnętrzna firma zajmuje się zarządzeniem tym magazynem.

Jak szukać zewnętrznego magazynu?

Odpowiednia powierzchnia magazynowa do wypożyczenia stanowi wiec bardzo rozsądne rozwiązanie, a co za tym idzie, warto tutaj poszukać odpowiedniego przedsiębiorcy oferującego nam tego typu usług. Trzeba jednak zwrócić szczególna uwagę na kilka bardzo istotnych kwestii. Przede wszystkim musimy zadbać o to, aby magazyny były zlokalizowane w miarę blisko naszych obiektów produkcyjnych, co zagwarantuje nam bezpieczne dostawcy surowca produkcyjnego na wydziały produkcyjne. W przypadku magazynu o dobrej lokalizacji, jakiekolwiek braki surowcowe na produkcji mogą być uzupełniane jeszcze tego samego dnia, w którym zostają stwierdzone. To samo zresztą tyczy się także gotowego wyrobu, który należy przecież jak najszybciej odebrać, aby nie zajmował niepotrzebnie miejsca na obiektach produkcyjnych. Generalnie rzecz więc ujmując, można powiedzieć, iż jest to rozwiązaniem niezwykle korzystnym dla większości przedsiębiorców, a co za tym idzie, należy koniecznie z tego typu rozwiązań korzystać, szczególnie jeśli borykamy się z problemami natury przestrzennej na własnych obiektach.

Dodaj komentarz