Lakiernictwo

Profesjonalne filtry powietrza do pomieszczeń lakierniczych.

Lakiernictwo przemysłowe wymaga odpowiedniego przygotowania pomieszczeń lakierniczych, przede wszystkim pod względem filtrowania powietrza dostarczanego do wnętrza tych pomieszczeń, jak również powietrza odprowadzanego na zewnątrz, aby nie zawierało żadnych szkodliwych dla środowiska zanieczyszczeń. Aby to osiągnąć, należy zastosować odpowiednie filtry na kanałach wentylacyjnych, jak również filtry wewnętrzne naścienne, sufitowe oraz podłogowe, które będą wspierać proces oczyszczania powietrza w pomieszczeniach lakierniczych z zanieczyszczeń chemicznych, w tym przede wszystkim z mgiełki lakierniczej, zawierającej przecież stosunkowo dużo szkodliwych dla środowiska substancji. Zobaczmy więc, jakiego rodzaju filtry należy tutaj zastosować, aby osiągnąć odpowiednio wysoki poziom zabezpieczenia atmosfery przed zanieczyszczeniami, a jednocześnie zagwarantować sobie wysokiej jakości warunki do wykonywania prac lakierniczych.

Które rozwiązania będą najskuteczniejsze?

Trzeba tutaj w pierwszej kolejności określić dość precyzyjnie skuteczność poszczególnych rozwiązań, aby znaleźć takie, które w konkretnych okolicznościach będzie sprawować się zdecydowanie najlepiej. Biorąc pod uwagę wieloletnie doświadczenie wielu przedsiębiorców, oraz informacje producenta, okazuje się, iż bardzo dobrym rozwiązaniem mogą się okazać filtry kieszeniowe Ksystem, które bez większych trudności można będzie zamontować w kanałach wentylacyjnych, dzięki czemu zapobiegniemy przedostawaniu się zanieczyszczeń w obydwie strony wentylacji. Do wnętrza nie dotrą żadne zewnętrzne zanieczyszczenia lotne, zaś na zewnątrz nie przedostaną się zanieczyszczenia chemiczne. Tutaj z kolei bardzo dobrze jest dodatkowo zastosować wewnętrzne filtry sufitowe, podłogowe i ścienne, które będą dodatkowo wyłapywać mgiełkę lakiernicza i wiązać ją we wnętrzu filtra, celem nie dopuszczenia do jej wydostania się na zewnątrz. Ma to jeszcze jedną zaletę, a mianowicie taką, iż zatrzymana we wnętrzu filtra mgiełka nie będzie wywierać negatywnego wpływu na kolejne procesy lakiernicze, a trzeba pamiętać, iż w przypadku lakierowania kolorami będzie to miała niebagatelne znaczenie.

Skąd brać dobre filtry kieszeniowe?

Oczywiście musimy także znaleźć odpowiedniego dostawcę skutecznych rozwiązań filtracyjnych, który zagwarantuje nam wysokiej jakości filtry kieszeniowe, przystępne ceny ich zakupu, jak również zapewni nam wsparcie na wysokim poziomie. Jest to bardzo istotne przede wszystkim ze względu na fakt, iż w przypadku braku odpowiedniej wiedzy, dobry i profesjonalny sprzedawca, będzie w stanie udzielić nam odpowiednich informacji w zakresie poprawnego doboru filtrów do konkretnych zastosować, a to przecież bardzo ważna kwestia. Generalnie rzecz ujmując, można tutaj przyjąć założenie, iż filtry K System będą się bardzo dobrze spisywać praktycznie w każdych okolicznościach, toteż warto na nie zwrócić uwagę w pierwszej kolejności, bowiem dzięki temu z całą pewnością uda się osiągnąć na warsztatach lakierniczych zakłady poziom efektywności prowadzonych prac, oraz bezpieczeństwo i czystość na wysokim pułapie, a to w tym przypadku jest kwestią zdecydowanie najważniejszą.

Dodaj komentarz