Lakiernictwo

Utrzymanie czystej atmosfery w pomieszczeniach lakierniczych.

Do zdecydowanie najważniejszych zadań stojących przed osobami odpowiedzialnymi za zarządzanie warsztatami lakierniczymi, jest zagwarantowanie pracownikom odpowiednich warunków do realizacji prac lakierniczych. Bardzo ważne będzie także utrzymanie odpowiedniego poziomu czystości atmosfery wewnętrznej, bowiem przekładać się to będzie na jakość realizowanych prac lakierniczych a to przecież kwestia zdecydowanie najważniejsza w tym szczególnym przypadku. w związku z tym też, należy pamiętać o prawidłowym poziomie filtracji powietrza, o dobrej jakościowo wentylacji, i przechwytywaniu wszystkich zanieczyszczeń lotnych mogących wywoływać niekorzystny wpływ na warunki pracy i jakość realizowanych prac lakierniczych.

Wentylacja mechaniczna.

Jedną z kwestii zdecydowanie najważniejszych w każdym tego typu przypadku, będzie instalacja odpowiedniej wentylacji mechanicznej, która będzie w pierwszym szeregu oczyszczać powietrze wtłaczane do wnętrza pomieszczeń lakierniczych. Chodzi tutaj o to, aby wszystkie zanieczyszczenia zewnętrzne, unoszące się w powietrzu zostały przechwycone w kanałach wentylacyjnych przez odpowiednio dobrane filtry kieszeniowe. Będą one podlegać konieczności cyklicznej wymiany na nowe, niemniej jednak koszty wymiany nie należy do zbytnio wygórowanych, wobec czego też, możliwe jest osiągnięcie dobrego poziomu filtracji atmosfery wewnętrznej, przy stosunkowo normalnych kosztach. Co najważniejsze zaś w tej kwestii, powietrze wtłaczane do wnętrza będzie pozbawione zanieczyszczeń lotnych, które wywierałyby negatywny wpływ zarówno na warunki pracy, jak i na sam proces lakierniczy. Można więc powiedzieć, iż dobra wentylacja mechaniczna z dobrze dobranymi filtrami kieszeniowymi będzie tutaj niezbędna, jeśli chcemy osiągnąć odpowiedni poziom efektywności prowadzenia prac w warsztatach lakierniczych i dużych lakierniach przemysłowych.

Dodatkowa filtracja wewnętrzna.

Poza samym filtrowaniem poprzez wentylację, koniecznością będzie zadbanie także o to, aby systematyczne przechwytywać lotne zanieczyszczenia unoszące się wewnątrz pomieszczeń lakierniczych. Chodzi tutaj o odpowiednie filtry podłogowe, sufitowe oraz naścienne, które stosunkowo skutecznie pozwalają na przechwytywanie unoszącej się mgiełki lakierniczej, oraz pyłu i kurzu, który zawsze będzie w tego typu obiektach powstawać. Jego przechwycenie jest tutaj niezbędnym aspektem jeśli chodzi o jakość realizowanych prac, toteż inwestycja zarówno w odpowiednio dopasowaną wentylacją, zapewniającą duży poziom wymiany powietrza z otoczeniem, z jednoczesną jego filtracją, jak i w filtry sufitowe, podłogowe czy też naścienne, będzie inwestycją wręcz niezbędną, bez której trudno będzie w ogóle myśleć o wysokim poziomie jakości realizowanych prac, oraz o dogodnych warunkach do realizacji tych prac przez pracowników.

Dodaj komentarz