Motoryzacja

Usuwanie rys z lakieru – jak sobie z tym radzić?

Pojawienie się każdej rysy na karoserii auta jest utrapieniem każdego właściciela. Nic więc dziwnego, że dokładamy wszelkich starań, by były one jak najmniej widoczne. Na szczęście są produkty, które ułatwiają usuwanie rys z lakieru. Jak je stosować?

Kiedy powstają rysy na lakierze samochodowym?

Rysy na karoserii mogą pojawić się praktycznie w każdym momencie. O ile nie są one efektem wandalizmu czy przypadkowego otarcia o inny samochód czy przedmiot, to często jesteśmy nieświadomi genezy danego zarysowania. Powodem takiego stanu rzeczy jest bowiem wiele czynników, na które podczas jazdy nie mamy wpływu. Mowa tu chociażby o drobinach piasku, czy kamyczkach. Szczególnie groźne jest to na nieutwardzonych drogach. Dlatego warto na takiej drodze nieco zwolnić, by zredukować możliwość wyrządzenia szkody karoserii. Niebezpieczne mogą być także opady atmosferyczne, np. grad. Jeśli już zlokalizujemy rysy, to istnieje szansa, że uda nam się je usunąć. Dotyczy to szczególnie małych i płytkich uszkodzeń.

Jakie są sposoby na usuwanie rys z lakieru?

Tego typu uszkodzenia możemy naprawić sami. Nie musimy więc wydawać dużych pieniędzy na pracę mechanika czy lakiernika. Istnieje kilka sposobów na uratowanie karoserii. Pierwszy z nich polega na pokryciu rysy pastą do zębów. Najlepiej, jeśli jest to pasta wybielająca. Wystarczy rozprowadzić ja po rysie za pomocą wilgotnej szmatki, a następnie spłukać. Poza tym, możemy skorzystać z bardziej profesjonalnych sposobów. Aby usuwanie rys z lakieru było bardzo skuteczne, warto postawić na preparaty do auto detailingu. Znajdziesz je w tym miejscu https://autochemia.pl/pol_m_Detailing_Odnowa-lakieru_Reczne-usuwanie-rys-895.html. W ofercie producentów znajdziemy chociażby mleczko, które regeneruje utleniony lakier i przywraca mu oryginalny kolor. Dzięki takim preparatom usuwanie rys z lakieru nie wymaga konieczności polerowania. Wszelki brud zostanie też usunięty bez obaw o pogorszenie stanu karoserii. Za głębie koloru odpowiadają zaś wysokiej jakości woski nabłyszczające. Stosowanie takiego preparatu jest bardzo proste. Wystarczy najpierw umyć karoserię, a następnie wetrzeć za pomocą wilgotnej szmatki preparat, pozostawiając go do wyschnięcia. Na koniec wystarczy przetrzeć powierzchnię suchą ściereczką z mikrofibry.

Kiedy stosuje się pasty polerskie?

Istnieją także produkty, które wzmocnią warstwę ochronną i usuną zarysowania. Jest to możliwe dzięki pastom polerskim. W zależności od potrzeb znajdziemy preparaty przeznaczone do konkretnej skali uszkodzeń. Do najmniejszych znajdziemy pasty polerskie do ręcznego polerowania. Już jedne użycie takiego środka usuwa niedoskonałości i daje wysoki połysk. Są one dostępne chociażby pod tym adresem https://autochemia.pl/pol_m_Detailing_Odnowa-lakieru_Pasty-polerskie-891.html. Pasty polerskie pomogą także w odnowieniu reflektorów. Można je stosować także do przywracania połysku przy pomocy maszyny. Warto wtedy stosować się do instrukcji dostarczonych razem z produktem. Pasty polerskie są więc szybkim i skutecznym sposobem na usuwanie rys z lakieru. Dzięki takim produktom karoseria naszego auta może znowu błyszczeć i przyciągać uwagę przechodniów. Auto po takim liftingu będzie bowiem piękną wizytówką.

Dodaj komentarz